Представяне
ПРЕДСТАВЯНЕ НА
ПАРТИЯ НА БЪЛГАРСКИТЕ ЖЕНИ
Партия на българските жени е регистрирана по Закона за политическите партии с Решение на Софийски градски съд от 10.03.1997 г. Партията е първата по рода си женска формация, регистрирана по този закон. Не е сателит или фракция на друга формация, не е обвързана с крайни идеологии. Учредителите и членовете й са нови хора в политиката, некомпрометирани, стойностни личности.
В политическото пространство ПБЖ се определя като центристка партия с явно изразени демократични възгледи. Въпреки наименованието: Партия на българските жени, идеите не са феминистки, а в традициите на християнството, защитавайки изконните български ценности – родина, дом, семейство, деца, духовни традиции – ценности, чиито най-голям радетел е била и е българската майка. Те са в основата на българския дух и чувството за национално достойнство.
От създаването си Партия на българските жени е участвала в:
- парламентарни избори – 1997 г.
- местни избори – 1999 г.
- парламентарни избори – 2001 г.
- местни избори – 2003 г.
-парламентарни избори - 2005 г.
В парламентарните избори 1997 г., един месец след създаването си Партия на българските жени представи кандидати за народни представители в 30 избирателни района, от общо 31 за територията на България. От участвалите в изборите 35 партии и коалиции, ПБЖ се нареди на пето място сред извънпарламентарно представените с 16 061 гласа, което е 0.38% от общо гласувалите.
На местните избори през 1999 г. Партия на българските жени извоюва много добри позиции за общински съветници в по-големите градове в страната.
За парламентарните избори през 2001 г. Партия на българските жени и Движение за национално възраждане “Оборище” застанаха в основата на регистрацията на коалиция Национално движение Симеон Втори, която спечели парламентарните избори на 17 юни с убедително мнозинство. Коалиция НДСВ е представена в българския парламент със 120 места от общо 240. Правителството на България е формирано от коалиция между НДСВ и Движение за права и свободи.
Партия на българските жени беше избрана между 70 политически формации от Негово Величество Симеон Втори за да е една от двете партии, формиращи коалиция Национално движение Симеон Втори за участие в парламентарните избори. По този начин той можа да участва активно в политическия живот на страната и да се стигне до спечелването на изборите.
Председателката на Партия на българските жени г-жа Весела Драганова е представляваща на коалиция Национално движение Симеон Втори.
На Местни избори 2003 г., Партия на българските жени участва самостоятелно и спечели близо 2% за листите си за общински съветници. В числово изражение резултатите в национален мащаб сочат – избрани: 45общински съветници, 11 кмета на кметства, 2 кметове на общини, 17кмета на общини подкрепени от ПБЖ още на І-ви тур. Постфактум, 5 представители на Партия на българските жени са избрани запредседатели на общински съвети, а 3 представители са председатели на Общински комисии.
В Парламентарни избори 2005 г., Партия на българските жени участва като вътрешен коалиционен партньор на политическа партия Национално движение Симеон Втори. Партията има свой представител в Парламента в лицето на своя председател г-жа Весела Драганова, както и представители в изпълнителната власт.
Г-жа Весела Драганова е инициатор и патрон на Корпуса на хуманността.
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА
КОРПУСЪТ НА ХУМАННОСТТА
ДАНЪК ОБЩ ДОХОД-МОРАЛЪТ НИ!
ДАНЪК ПЕЧАЛБА-СЪВЕСТТА НИ!
ДАНЪК ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ-
ДУШИТЕ НИ, ЧОВЕШКИТЕ!
Корпусът на хуманността
е създаден на 11. 07. 2001 год. като благотворителна инициатива на Партията на българските жени под патронажа на нейния председател г-жа Весела Драганова–народен представител и представляващ Коалиция НДСВ
Идеята, инициирана от г-жа Весела Драганова, е да се подпомогнат домове за сираци, социално слаби деца и деца с интелектуални затруднения, както и многодетни семейства чрез благотворителността на българското общество и бизнес.
Фирми, фондации, неправителствени организации, граждански движения и частни лица могат да се включат в благотворителната инициатива на Корпуса на хуманността.
Няколко са посоките в начина на осъществяване на идеята:
1. През годината - чрез продукти в натура, като фирми-производители даряват произвежданите от тях стоки, а сътрудниците на Корпуса на хуманността ги разпределят на нуждаещите се.
2. Чрез акции сред обществеността за набиране на облекла и храни
3. Два пъти годишно под формата на благотворителни концерти по време на Великден и Коледа чрез парични средства дарени от фирми и организации. Събраните средства се разпределят чрез жребий на домове за деца в неравностойно положение от цяла България. С разпределените средства закупуваме храни и вещи от първа необходимост по желание на избраните домове.